On Wednesday, stand-out student-athletes across the country will sign their National Letters of Intent to the school of their choice -- including right here on the First Coast.
First Coast Sports has you covered with the latest details regarding National Signing Day 2021. Follow along for photos, videos, announcements and more.
LIVE BLOG:
First Coast
Football
Damien Deloney – Valdosta State University
Jaylen Evans – Stetson University
Phillip Lee – Troy University
Ardien Lee – West Virginia Wesleyan
Softball
Brooke Rice – Edward Waters College
Pierce County
Baseball
Drew Starling - Georgia Highlands
Football
Robert Jacobs - Valdosta State University
Ty Myles - Northern Illinois
Jermaine Brewton - Valdosta State University
Seth Foster - Wofford College
Patch Bennett - Presbyterian College
Nease
Bolles
Baseball
Jaden Flowers - Tallahassee Community College
Burke Steifman - University of Mary Washington
Cross Country/Track & Field
Maxine Montoya - Brown University
Layne Rivera - United States Naval Academy
Audrey Wuerffel - University of South Florida (track & field)
Football
David Adewale - United States Air Force Academy
Justin Cayenne - University of Pennsylvania
Davis Ellis - University of Pennsylvania
Avery Epstein - Wabash College
Women’s Soccer
Izzy Kimberly - University of Southern California
Swimming
Jose Lopez - Brandeis University
Marlie Rittenhouse - University of Delaware
Lauren Thomas - Trinity College (Connecticut)
Volleyball
Ella Schellenberg - Belmont Abbey College
Fletcher
Football
Jeff Davis - Lenoir - Rhyne
Josh Davis - Lenoir - Rhyne
Chandler Kirton - Austin Peay
Mikey Bartilucci - Citadel
Colby Smith - USF
Yandel VIctoriano – Manchester
Volleyball
Bella Phillips - FSCJ
Ridgeview
Football
Raekwon Barger - Graceland University
Josh Dorsanvil - Savannah State University
Volleyball
Abigail Tennent - Willison State College
Episcopal
Baseball
Clayton Hodges – Jacksonville University
Dillon Haines – Stetson University
Brogan Napier – University of Central Florida
Layton Perry – Jacksonville University
Football
Nick Elksnis – University of Florida
Tucker Tomberlin – Stetson University
Jack Bogan – Davidson College
CJ Tremble – University of Pennsylvania
Lacrosse
Mia Carter – Flagler College
Winnie Pajcic – Sewanee: The University of the South
Girls Soccer
Abigail Jones – Ave Maria University
Rowing
Emilee Podvia – Rollins College
Softball
Kami Eppley – Stetson University
Maddie Latta – Yale University
Swimming
Julian Smith – University of Florida
Mary Kate Kelley – University of Florida
Scott Haney – Georgia Institute of Technology
Grant Himes – Swarthmore College
Tennis
Justin Bobo – Rhodes College
Cross Country/Track and Field/Triathlon
Sabrina Wingert (pole vault) – University of South Florida
Volleyball
Jordan Cooper – University of North Florida
Cate Hale – Montreat College
Wrestling
Joe Jackson – Roanoke College
Noah Meyer – Roanoke College
Fleming Island
Football
TK Kocak – U.S. Naval Academy
Alex Meier – Furman University
Darius Harris – Elon University
Devin Grind – Keiser University
Darryl Nesmith – Concord University
Jourdan Haynes – Lake Erie College
Grant Travis – Myrtle Beach College
Ribault
Football
Vincent Baileydunigan – Webber University
Sean Evans – Stetson University
Martranius Mack – Webber University
Ernest Ricks – Webber University
Track & Field
Domictress Robinson
Mandarin
Football
Devon Lewis – Shorter University
Uriel Richardson – Brown University
Chris Robinson – Concord University
Baseball
Brennan Baker – Tallahassee State College
Zach Mizrahi – Daytona State College
Diving
Madison Price – Indian River State College
Softball
Summer Alexander – East Georgia State
Ed White
Football
Deangelo Brown – TBA
Malik Denson – Culver Stockton College
Kevin Greene – Thomas More University
Jakyli Johnson – Lake Eerie College
Jordan Lowery – Edward Waters College
Jevan River – TBA
Nathan Spears – TBA
Emmanuel Ukpong -- TBA
Columbia
Football
Daveion Folston - St. Andrews University
Tyler Ford - St. Andrews University
Trent Parker - Geneva College
Jaiden Tillotson - Brevard College
Shyheim Brown - Florida State University
Dante’ Brown - Northwestern Oklahoma State University
Nate Walmsley - Benedict College
Lane Mote - Clarke University
Jaden Williams - Butler Community College
Brunswick
Football
KJ Lee - Georgia Military College
Josiah Bess - Greensboro College
AJ Wilson - Georgia Military College
Kaleb Hampton - Reinhardt University
Amarion Whitfield - Georgia Military College
Kyle Rehburg - Rose-Hulman Institute of Technology
David Newbauer - Greensboro College
Keegan Carroll - Greensboro College
Tyrease Jones - Savannah State
Raines
Football
Jamari Towns – Methodist University
Sandalwood
Baseball
Carson Bayne – College of Central Florida
Westside
Football
Chadwick Martin – Mississippi College
Dominique Alexander – Dodger City Community College
Terry Parker
Basketball
Ta’Kia Brown – Odessa College
Kennedy Horton – Albany State University
Football
Chris Victor – Mississippi Valley
Englewood
Football
Connell Foster – St. Thomas University
Brian Hernandez – Susquehanna University
Braulio Ponce de Leon – St. Thomas University
Oakleaf
Football
Marcus Anthony - Valdosta State University
Darrell Livingston - Keiser University
Trey Thomas - Shorter University
Lee
Football
Johnathan Robinson – Elon University
Jeremy Robinson – Warner University
De’drick Smith – University of Memphis
Middleburg
Football
Stone Newsome - Carroll University
Soccer
Ceara Braun - Converse University
Softball
Kaylee Crickmore - Tallahassee Community College
Atlantic Coast
Baseball
Rutledge Reltel – Wheaton College
Aaron Potter – St. John’s River Community College
Football
Malcolm Seaborn – United States Naval Academy
Jordan Smith – St. Thomas University
Josh Williams – Notre Dame College
Soccer
Dominic Dominguez – American University
Niklas Shaffner – University of North Florida
Softball
Emma Fisher – Pitt Community College
Shurell Jefferson – Tallahassee Community College
Erin Moon – University of West Florida
Swimming
Rian Covington – Florida State University
Volleyball
Rachel Bernard – Ursinus College
Allison McMullen – St. Joseph’s College
Baldwin
Football
Carl Nesmith – FAMU
Kaden Thomas – Concord University
Andrew Jackson
Football
Cornelius Cook – Clarke University
JD Ervin – North Carolina Wesleyan
Tre’darious Moore – Florida Memorial
Daquan Sneed – Finlandia University
Wolfson
Baseball
A.J. Horkan - University of Chicago
Golf
Will Davis - Davidson University
Clay
Bishop Kenny
Baseball:
John Costa – Tallahassee Community College
Charlie Pellicer – Daytona State College
Girls Basketball:
Jamia Nesmith – University of Charleston (WV)
Cycling:
Samantha Morrison – Lees-McRae College (Road and Cycle Cross division 1 varsity sport)
Football:
Michael Myslinski – University of Iowa
Sailing:
Maggie McLauchlin – University of South Florida
Will Weinbecker – United States Merchant Marine Academy
Creekside
Ponte Vedra
Bradford
Trinity Christian
Football
Lucious Lattimore - FAMU
Jacory Jordan - FAMU
Jahron Williams - North Central College
Kaleb Killian - Air Force
Jeremiah Johnson - Warner University
Terrell Jackson - Air Force
Kensly Johnson - Keiser University